Akcja "Chryzantema"

2020 chr 19Koło Gospodyń Wiejskich - Boguszyn uczestniczyło w akcji "Chryzantema", zorganizowanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Celem tej akcji była pomoc dla ogrodników - producentów chryzantem, którzy nie sprzedali kwiatów na Dzień Wszystkich Świętych z powodu zamknięcia cmentarzy (pandemia koronawirusa).

Do dnia 12.11.2020 r. organizacje pozarządowe, takie jak np. koła gospodyń wiejskich, składały wnioski do ARiMR z danego terenu o ilości chryzantem doniczkowych i ciętych, które dostarczą ogrodnicy do dnia 16.11.2020 w celu darmowego rozprowadzenia, np. do kościołów, kaplic, przydrożnych krzyży, wokół świetlic, szkół, placów itp. Za te kwiaty ogrodnikom zapłaciło państwo.

Czytaj więcej: Akcja "Chryzantema"

Z nowym rokiem

15 stycznia 2020 

Pierwsze spotkanie w nowym roku.

Jest nas 11.

Halina Sudnik, Anna Ciochoń, Maria Ząber, Stanisława Klaus, Danuta Gołębiowska, Bożena Popławska, Krystyna Niedźwiedź, Aneta Ryba, Ewa Śliwka, Alicja Kogut, Halina Wawrzynów

Założyłyśmy Kronikę KGW, bo czas umyka, pamięć jest ulotna, zdjęcia w telefonach lub w komputerze nie można mieć na stałe. Zbieramy rozsypane wspomnienia, zdjęcia, artykuły prasowe, korespondencję. Może choćby to po nas zostanie?

Powstała ulotka zachęcająca do wstąpienia do naszego koła. Może pojawią się nowe chętne panie?

Wiemy co chcemy robić w 2020r.

Na pewno nadal będziemy organizować zabawy, festyny, okazjonalne spotkania. Chcemy się uczyć nowych rzeczy- decoupage’u, elementów florystyki- stroiki, bukiety na Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia. Zaplanowałyśmy naukę gwiazdek na szydełku. Będziemy wspólnie robić przetwory, piec i gotować. Chcemy zarabiać - potrzeby świetlicy są duże - przyda się malowanie ścian, odnowienie krzeseł, bardzo brakuje nam szafek. Najbardziej upragniony sprzęt to okap kuchenny z silnym wyciągiem - trudno nam się gotuje w małej kuchni gdzie parują garnki i grzeje wielka patelnia.

Nadal będziemy wspierać wszystkich potrzebujących.

Nasze najambitniejsze zadanie - stworzyć monografię Boguszyna. Chcemy opisać historię domów na podstawie wspomnień ich mieszkańców zwłaszcza tych najstarszych, 80- 90-latków.

Są jeszcze osoby, które pamiętają zapach pieczonego chleba z nieistniejącej już piekarni, wiedzą, jakie drogi zaorano by postawić nowy dom, kto prowadził wiejskie zabawy w dawnej świetlicy a obecnej hurtowni.

Wszyscy mieszkańcy skądś przybyli, chcemy zapisać jakie losy zaprowadziły ich w to miejsce.
Chcemy dać dowód, że nie ważne jest skąd się jesteś, jaką religię wyznajesz, czy byłeś biedny czy bogaty wszyscy tworzymy małą ojczyznę - Boguszyn.

Sylwester

31 grudnia 2019
Zabawa dla nas i mieszkańców wsi. Było nas 30 osób. I jak to na sylwestra- tańcowano i bawiono się do 4.00

Był śledź w śmietanie i śledź w oleju, sałatka jarzynowa, zielona sałatka z rukolą, barszcz czerwony z pasztecikiem, zupa gulaszowa, mięsa pieczone. Ewa Śliwka zdążyła po pracy napiec górę rogalików dla wszystkich.

Śpieszymy z pomocą

20 grudnia 2019

Znów w kuchni.

Na prośbę Gminnej Opieki Społecznej lepimy 300 pierogów, robimy sos grzybowy i 120 jarskich gołąbków na spotkanie wigilijne osób samotnych w naszej gminie.