Wigilia na zlecenie

14-17 grudnia 2019
Wigilia dla kierowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa województwa dolnośląskiego.

Ręce pełne roboty.
Cztery dni ciężkiej pracy, ale i sporo śmiechu i radości ze wspólnego przebywania z sobą. Gotujemy, będzie: karp w galarecie, uszka, karp smażony, śledzie w oleju, śledź w śmietanie, pierogi z kapustą i grzybami, groch z kapustę, barszcz czerwony, sałatka żydowska, kluski z makiem, ciasta. Jest nas sporo: Halinka, Ewa, Maryla, Ala, Ania, Stasia, Danusia, Anetka, Bożenka, Halinka.

Pomagają nam panowie: Jurek Ząber i Marek Dobner zbudowali szopkę, na którą materiał dostarczyli Wiesław Kit i Bogdan Śpiewak.

Dekorujemy ściany wewnątrz, szykujemy bukiety na stoły. Ma być biało, uroczyście, wigilijnie. Halinka Sudnikowa biega jak fryga przy dekoracji szopki, drzwi wejściowych. Ogarnia cały teren świetlicy a i pilnuje tego, co w środku. Aneta- szefowa- bo tak ją nazywamy zarządza w kuchni. Porządek musi być. Wszystkie ręce na pokład- gotujemy, kleimy, kroimy, pieczemy. Pachnie choinką, grzybami, kapustą. Pachnie świętami.

Uroczystość- prawie 40 osób. Stół prezentował się bogato a dekoracje podbiły świąteczny nastrój.
Przygotowane przez nas i Siostry Franciszkanki Szpitalne stroiki i inne dekoracje świąteczne znalazły nabywców. Paczki ze słodkimi ciasteczkami, piernikami - nasze prezenty dla wszystkich uczestników spotkania były miłym zaskoczeniem dla naszych gości. Byłyśmy dumne, że nasza praca, starania zostały docenione a i my coś zarobiłyśmy dla Koła.

Może kupimy coś ze sprzętu AGD a może zrobimy wreszcie wyciąg nad kuchnią co by nie gotować się wraz z potrawami. No.. trzeba zainwestować w wyposażenie.