To był Festyn!

Festyn BoguszynW dniu 7 października 2023 r. Koło Gospodyń Wiejskich z naszej wsi zorganizowało festyn dla jej mieszkańców.

Festyn odbył się w ramach II Edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich organizowanych przez Lasy Państwowe. Dlatego wszystkie działania - konkursy (dla dzieci i dorosłych), dekoracje, serwowane potrawy - korespondowały z naturą, lasem i jego bogactwem.

Organizatorki przygotowały stół pełen darów natury - syropy i przetwory prosto z lasu. Kiełbasa i udziec z dzika, bigos myśliwski i zupa grzybowa cieszyły się popularnością wśród gości. Już dawno w naszej wsi nie było tak tłumnie, gwarno i sympatycznie.

Dziękujemy organizatorkom KWG z Boguszyna, Kołu Łowieckiemu "Czajka", Restauracji "Boguszyn" oraz mieszkańcom za pomoc w organizacji tego festynu.

Festyn Dary Nat...
Festyn Dary Nat...
Festyn Dary Nat...
Festyn Dary Nat...
Festyn Dary Nat...

Najwyższy czas dokonać spisu

To zależy tylko od Ciebie! Nie czekaj! Czas ucieka! Nasza Gmina może być pierwsza w samospisie wśród innych gmin w kraju!

#liczysiękażdy - Spis próbny do NSP 2021 w Gminie Wiejskiej Kłodzko tylko do 30 kwietnia br.

Szanowny Mieszkańcu, spełnij swój obowiązek i spisz się już dziś! Wejdź na https://spis.gov.pl/.

nsp2021

Koło Gospodyń Wiejskich

Koło Gospodyń Wiejskich w Boguszynie
zaprasza wszystkie Panie do swojego grona!

Spotkania odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca w godz. 16.00-18.00

05.02.2020

03.03.2020 (wyjątkowo we wtorek)

01.04.2020

06.05.2020

03.06.2020

01.07.2020

05.08.2020

02.09.2020

07.10.2020

03.12.2020

Zebranie Wiejskie

Pisma skierowane do Sołtysa

pismo 1

V Bieg Boguszyński

Wakacje w Boguszynie rozpoczęły się mocnym akcentem, V bieg Boguszyński okraszony szeregiem atrakcji dla dzieci był uhonorowaniem zakończenia roku szkolnego i wprowadzeniem w wakacyjny czas. Czas zabawy poprzedzony szeregiem wielomiesięcznych przygotowań rozpoczęto perfekcyjnie przygotowanym biegiem na 10 km w kategorii dorosłych, 2 km w kategorii dziecięcej oraz rywalizacji nordic walking na odcinku 2 km. Profesjonalny pomiar czasu zapewniła firma Ultima Sport, która zajęła się również internetową obsługą biegu w każdym zakresie. Nagrody w postaci pucharów w kategorii dorosłych ufundowane były przez Wójta Gminy Kłodzko oraz Przewodniczącego Rady Gminy Kłodzko, puchary w kategorii dzieci ufundował Sołtys wsi Boguszyn. Wszyscy uczestnicy mogli poszczycić się otrzymanym medalem wręczanym jako nagrodę za uczestnictwo w biegu. Członkinie Koła Gospodyń wiejskich w Boguszynie przygotowały poczęstunek oraz różnorodne smakołyki cieszące się niebywałym powodzeniem dla zmęczonych sportowców oraz towarzyszących im rodzin zarówno z naszej miejscowości jak i spoza niej. Dla dzieci główną atrakcją były 3 olbrzymie zamki dmuchane na których dzieci szalały do późnych godzin wieczornych. Organizatorzy zadbali również o bezpieczeństwo nad którym, jak co roku czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Wojciechowic. Można byłoby jeszcze wiele pisać o powodzeniu tak wielkiego przedsięwzięcia, w którego przygotowanie włączyło się wielu mieszkańców naszej wsi lecz słowa nie oddają wyśmienitej atmosfery i gratulacji przekazanych na ręce organizatorów.

Słowa uznania i podziękowania należą się natomiast wszystkim sponsorom włączonym w organizację biegu. Dlatego słowo proste lecz wymowne „Dziękujemy” Sołtys wraz z Radą Sołecką kieruje do :

Uzdrowiska Kłodzkie SA- grupa PGU „Staropolanka”

PPH Kokoszka-Lotz

Bar Raj Smakosza

Restauracja Boguszyn

Rolpas

OSP Wojciechowice

Towarzystwo pomocy im św. Brata Alberta

oraz innych darczyńców, którzy wspierają czynnie wszystkie inicjatywy w naszej wsi lecz chcą pozostać anonimowi.

Zabawa Andrzejkowa

IV Bieg Boguszyński