Jak minął rok 2015 w Boguszynie

Zapraszam do przypomnienia sobie co się działo 2015 roku w Boguszynie.

 1. 20 lutego - w Świetlicy Boguszyn 91A odbyła się otwarta konferencja pt.: "Prąd dla każdego" spotkanie było poświęcone odnawialnym źródłom energii.
 2. 21 marca - udział członków Stowarzyszenia Przyjaciół Boguszyna w XVIII Spotkaniu Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej w Szczytnie = nagroda za "Najładniejszy Stół Wielkanocny".
 3. 24 marca - blokada drogi krajowej nr 8, wzięło udział około 50 osób z pobliskich miejscowości, blokada odbyła się na wysokości Kaplicy św. Moniki.
 4. 12 kwietnia - zorganizowano "I Bieg do serca" - udział wzięło około 400 osób z Boguszyna i okolicznych miejscowości.
 5. 16 kwietnia - wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej Boguszyna - Sołtysem Pan Krzysztof Ryba.
 6. Pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Boguszyna - mieszkańcy mieli możliwość kilkakrotnego spotkania z instruktorem marszu z kijkami (Nordic walking).
 7. 27 czerwca - Rada Sołecka i Stowarzyszenie Przyjaciół Boguszyna zorganizowało "Festyn Rodzinny" w ramach, którego odbył się "I Bieg Boguszyński" (trasa przepiękna).
 8. Pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Boguszyna zorganizowano konkurs na najlepszą fotografię z Boguszyna. Najlepsze fotografie umieszczono w kalendarzu Boguszyn 2016.
 9. W okresie wakacji pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Boguszyna i Sołtysa Boguszyna zorganizowano w Boguszynie półkolonie dla dzieci przebywających w nasze przepięknej "wioseczce".
 10. 2-9 sierpnia - nawiedzenie Boguszyna przez "Cudowną Figurkę Matki Boskiej Fatimskiej" wystawiona w Kaplicy św. Moniki.
 11. 13 września - z zaproszenia Sołtysa Boguszyna i Stowarzyszenia Przyjaciół Boguszyna -- odbyła się Msza Odpustowa w Kaplicy św. Krzyża i "Festyn Rodzinny" na wypłaszczeniu (kto nie był przy Kaplicy, serdecznie zaprasza - widok okolicy z wypłaszczenia zapiera dech w piersi) przy Kaplicy dla mieszkańców Boguszyna i ich gości.
 12. 28 listopada - Sołtys Boguszyna i Stowarzyszenie Przyjaciół Boguszyna - organizują "Zabawę Andrzejkową".
 13. 31 grudnia - Sołtys Boguszyna i Stowarzyszenie Przyjaciół Boguszyna - organizują "Zabawę Sylwestrową". Serdeczne i szczere - podziękowania dla niewymienionych z imienia i nazwiska, którzy zaangażowali się w opisane przedsięwzięcia.

Do tego dodajmy:

 • oświetlenie Boguszyna,
 • wykonanie i ustawienie na skrzyżowaniach dróg w Boguszynie "tabliczek kierunkowych" z numerami domów, które znajdują się przy tych drogach,
 • naprawa drogi w kierunku stawów rybnych.

Zachęcam/y wszystkich, którym sprawia przyjemność angażowanie się w podobne przedsięwzięcia do kontaktu z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Boguszyna lub ze Sołtysem. Do siego Roku 2016 - i aby integracja mieszkańców i ich przyjaciół odbywała się w dobrym tempie.